מחשבות טורדניות שגורמות לבעיות שינה

כמה דברים מנהלים את חיינו ביום יום- בית וכל הקשור בענייני הבית, משפחה, בן זוג/בת זוג, הורים, חברים, עבודה ועוד ועוד. המידע העובר במוח הוא פשוט לא ייאמן, תחשבו על רכבות עם 15 קרונות שעוברות כל פחות מדקה.  איך זה נראה ונשמע כמות מטורפת כזאת של רכבות בזמנים כה קצרים? מדהים, לא?


אך מה קורה אם יש הצפת מידע ומחשבות? משהו שמתחיל לגלוש מעבר למחשבות הרגילות.
אז מתחילות להתרוצץ מחשבות שמולידות עוד מחשבות ומשם מתחילות להיווצר דאגות ואז הדאגות מובילות להיווצרות של פחדים. חלקם פחדים ממוקדים, חלקם פחדים ערטילאיים , שלא ממש ברורים, אבל מוחשים וחלקם פחדים מקפיאים ואז כשבלילה כבר אתם מותשים מכל היום הגדוש שעברתם, אתם מניחים את הראש על הכרית, אך שינה היא משהו רחוק ממש מכם.
ואז מתחיל להיווצר חוסר שינה, שמוליד עייפות מתמשכת ואחר כך הגוף מתחיל לאט לאט להיפגע- כאבי ראש, צוואר, עורף, כאבים מפושטים, כאבי גב ועוד.

וקשה לנו לעיתים לחבר את הבעיות שנוצרות בגופנו כתוצר למחשבות המרובות, שנקרא להן מחשבות טורדניות.

מדוע? כי הן טורדות את מנוחתנו ולא נותנות למח להירגע וכתוצאה מזה כל הגוף דרוך.

שוב ושוב עוד אינפורמציה מתחילה לעבור בגלאי המוח, שמביאה עוד ועוד אינפורמציה שלעיתים בא פשוט לאטום אוזניים, לעצום עיניים ופשוט לא להקשיב למחשבות.

בא ממש פשוט למחוק אותן אבל האם זה אפשרי. אז כן, אפשר לפנות ולקבל מרשם לכדורי שינה מרופא, שיטפל בבעיית השינה בצורה לא טבעית בכלל ולא יטפל בבעיה עצמה, אבל אפשר גם אחרת.

בעצם מחשבות הן דבר בריא לחלוטין, אך כשיוצאות מכלל פרופורציה, אז מתחילה בעיה אמיתית. מחשבות טורדניות יכולות להגיע לרמה של OCD.

מבחינת רפואת התדרים, הלא היא רפואת פרחי באך הטבעית לחלוטין, עניין של מחשבות טורדניות שמולידות דאגות, פחדים ותחלואים שונים, מדובר בתופעה שיצאה מאיזון.

שיטת פרחי באך אומרת לטפל בבעיה עצמה- בסוג המחשבות, על מה הן יושבות, מדוע בכלל נוצרו ולא לטפל רק בבעיה עצמה- כאב ראש, או כאב אחר או בעיית חוסר שינה.

ברגע שעוברים אבחון מקיף, ניתן בעצם לטפל בצורה נהדרת במצב כזה.

מספר פעמים ביום של לקיחת תמצית הקסם, יכולה לעשות שינוי מהותי ומשמעותי בחייכם.

אז אל תחכו לעוד לילה לבן של מחשבות טורדניות.
הכותבת: איריס בן-ארי, מטפלת רגשית בתת מודע ופרחי באך.

גם אתם רוצים להיות חלק מהמסע?

info@irisbenari.co.il